کدخبر : 1234
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه:

اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی محقق می‌شود

ناکامی‌های مکرر مثلث شوم رژیم آمریکا، آل سعود و رژیم جعلی اسرائیل در مقابله با ایران اسلامی و پیروزی نهایی برای جمهوری اسلامی محقق گردید آمریکا و متحدان عربی‌اش به‌ویژه عربستان سعودی و امارات در چند تمام گذشته متحمل چند شکست سنگین شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع این شهر، اظهار کرد: غصب بیت‌المقدس اولین قبله مسلمانان جهان توسط رژیم جعلی اسرائیل، ننگ ابدی برای رژیم‌های آل سعود و مرتجعین منطقه است.

وی، افزود: چه ذلتی از این بالاتر که دولت‌های به‌اصطلاح اسلامی که با در اختیار داشتن شریان حیاتی به‌عنوان ابرقدرت‌های جهان نفت، نظاره‌گر اقدام خیان کارانه رژیم آمریکا در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف باشند، امروز خیانت‌های مکرر رژیم آل سعود به آرمان فلسطین و مردم مظلوم فلسطین بر کسی پوشیده نیست.

خطیب نماز جمعه ایلام، یادآور شد: رژیم سعودی برای تقویت ارکان رژیم صهیونیستی پیشنهاد جمله نظامی به غزه و کرانه باختری و تحت سیطره قرار دادن این دو منطقه را به سران اسرائیل داده است تا به‌این‌ترتیب راه هرگونه تحرکات فلسطینیان و تا تلاش‌های هر کشور عربی برای آزادسازی فلسطین بسته شود و در این صورت حق بازگشت آوارگان فلسطین پایمال شود.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی، گفت: رژیم اشغالگر این پیشنهاد را عملی کرده و البته این پیشنهاد در جنگ سال ۱۹۶۷ اراضی غزه را به اشغال خود درآورد، جای شگفت نیست که ریاض به تحریک اسرائیل برای ضربه زدن به ایران و حزب‌الله روی آورده است و روابط با اسرائیل را آشکار می‌کند.

امام‌جمعه ایلام، ابراز کرد: ناکامی‌های مکرر مثلث شوم رژیم آمریکا، آل سعود و رژیم جعلی اسرائیل در مقابله با ایران اسلامی و پیروزی نهایی برای جمهوری اسلامی محقق گردید آمریکا و متحدان عربی‌اش به‌ویژه عربستان سعودی و امارات در چند تمام گذشته متحمل چند شکست سنگین شده است.

 خطیب نماز جمعه ایلام، بیان کرد: تصمیم احمقانه رئیس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، شکست بسیار بزرگ و سنگینی دیگری را متوجه محور آمریکایی، اسرائیلی و رژیم صعودی کرد.

وی، افزود: ترامپ با اقدام اخیر خود رهبران سازش‌کار و دولت‌های دست‌نشانده برخی از کشورهای عربی را به رسوایی کشانید و از چهره خائنانه آن‌ها پرده‌برداری کرد، اما اقدام ترامپ باعث خروش یکپارچه جهان اسلام علیه رژیم آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود گردید.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی، در بخش دیگری از سخنان با تأکید بر اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی امکان‌پذیر است، ابراز کرد: گرانی کالاها و عدم نظارت بر بازار باعث نگرانی مردم به‌ویژه قشر کم‌درآمد و ضعیف مردم شده، ناکارآمدی و ضعف در مدیریت تیم اقتصادی دولت عامل اصلی رکود و بیکاری در جامعه است.

امام‌جمعه ایلام، بابیان اینکه رکود و بیکاری مهم‌ترین چالش جامعه امروز ایران است، یادآور شد: افزایش قیمت دلار و سکه‌های فضای را ملتهب کرده است، ولی در اتاق فکر اقتصادی و تیم اقتصادی دولت آب از آب تکان نخورده و اوضاع آشفته اقتصادی رکود و بیکاری میلیون‌ها جویای کار، ناشی از ضعف مدیریت اقتصادی دولت و ادامه تحریم‌ها پس از امضای برجام است.

وی، گفت: درحالی‌که دولتمردان ما معتقدند که تحریم‌ها به‌واسطه برجام لغو شده است، بالا رفتن قیمت ارز و سکه به کدام دلیل صورت می‌پذیرد، افزایش قیمت دلار به قیمت ۴۲۰۰ تومان سکوت و بی‌میلی رسانه و فعالان اقتصادی اصلاح‌طلب به چنین بحرانی بسیار قابل‌توجه است.

خطیب نماز جمعه ایلام، افزود: قیمت‌های بالای دلار و ارز و سکه تنها بخشی از ناکارآمدی سیستم اقتصادی و مدیریتی کشور را نشان می‌دهد و اوج ناکارآمدی‌ها در اوضاع اقتصادی و معیشتی جامعه خود را نشان داده است، البته قیمت‌های بالای دلار و ارز تنها بخشی از ناکارآمدی‌ها در سیستم اقتصادی و مدیریتی کشور را نشان می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی، یادآور شد: شایعه گران شدن بنزین و تائید برخی از مسئولان دولتی، به‌طورقطع موجب نارضایتی مردم و ناامیدی مردم از عملکرد دولت است.

وی، ابراز کرد: از مطالبات به‌حق مردم و مسئولان استان از قرارگاه اقتصاد مقاومتی تأمین اعتبار احداث خط راه‌آهن تهران ایلام است، مردم استان ایلام به‌شدت از عدم توجه دولت به‌ویژه وزارت راه گله دارند که جهت تکمیل خطوط راه‌آهن پنج استان اقدام می‌کنند.

امام‌جمعه ایلام، گفت: استان محروم ایلام به‌طورقطع نسبت به استان‌های مذکور به خاطر تردد میلیون‌ها زائر عتبات عالیات به‌ویژه در ایام اربعین و داشتن خط ریلی در اولویت قرار دارد و ضروری‌ترین نیاز استان است و باکمال تأسف از ناحیه مسئولان ارشد اقتصادی و توسعه استان‌ها، نامی از ایلام برده نشده و این استان به فراموشی سپرده می‌شود و این را بی‌عدالتی و جفای به مردم استان می‌دانیم.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی، یادآور شد: سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای نقش بسیار ارزنده‌ای در ایام اربعین و در جابجایی زائران در مرز بین‌المللی مهران ایفا کردند، به‌طورقطع جابجایی تعداد بسیار زیاد بلکه میلیونی زوار اربعین حسینی بدون کمترین مشکل شبیه معجزه بوده و در اینجا این امر مهم یکی از مصادیق بارز مدیریت جهادی بود که مدیریت حمل‌ونقل کشو عموماً و استان خصوصاً، توانستند این حماسه بزرگ و به‌یادماندنی را خلق کنند.

امام‌جمعه ایلام در پایان خاطرنشان کرد: لازم می‌دانم که از ریاست محترم حمل‌ونقل کشور جناب دکتر کشاورزیان و هم‌چنین مدیر محترم حمل‌ونقل استان جناب مهندس دلخواه و همکاران عزیز صمیمانه تشکر کنم، البته سازمان حمل‌ونقل در واردات و صادرات کالا نقش مهمی و اساسی در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و حل معضلات بیکاری دارد.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code