کدخبر : 1146
جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه:

بد حجابی عامل اساسی درهم پاشیدگی نظام خانواده در جامعه است

دستگاه دیپلماسی کشور، بجای اعتراض و اقدام لازم در مقابل بدعهدی و گستاخی شیطان بزرگ همچنان بر طبل خالی و فاجعه‌آمیز برجام می‌کوبد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی کشور، بجای اعتراض و اقدام لازم در مقابل بدعهدی و گستاخی شیطان بزرگ همچنان بر طبل خالی و فاجعه‌آمیز برجام می‌کوبد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: در برجام فقط امتیاز دادیم و چیزی نصیب کشور نشد. نتیجه فاجعه‌آمیز، تهدیدهای جدید اتحادیه اروپا و آمریکا، علیه ملت ایران، هرچند ما در برابر دشمن کرنش وضعف نشان دادیم، افزایش دشمنی و خصومت‌ها را مشاهده کردیم، هر چه قدر که ما نرم عمل کنیم و دیپلماسی لبخند را دنبال کنیم آنها تندتر و خشن‌تر با ما عمل خواهند کرد.

وی ادامه داد: دستگاه دیپلماسی تدبیر و امید باید بفهمد که رژیم آمریکا و متحدان غربی غیر قابل اعتماد هستند و باید گفتمان امام و رهبری را در برابر تهاجمات آنان به کار گرفته و  مواضع قوی و انقلابی در برابر آنها اتخاذ کنیم. نتایج خسارت‌بار مذاکرات هسته‌ای و برجام حاصل این دیپلماسی، انفعال است و این شد که آمریکا نه تنها هیچکدام از تعهدات قراردادی خود را به مرحله اجرا نگذاشت بلکه از همان روزهای آغازین اجرائی شدن برجام تحریم‌های جدیدی را که خلاف نقص صریح برجام بود به تحریم‌های گذشته اضافه کرد.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش افزود: ۱۲ تیر ماه سال۶۷ بزرگترین جنایت  بشری رژیم آمریکا علیه ایران در سرنگون کردن هواپیمای مسافربری و قتل عام  290 نفر از زنان و کودکان و مردان بی‌گناه رقم خورد.

وی ادامه داد: رژیم آمریکا هیچوقت این جنایت هولناک را نپذیرفت و مسئولیت آن را به عهده نگرفت. نه تنها فرمانده رزم تحت پیگیری قانونی قرار نگرفت بلکه فرمانده این ناو و خدمه این اقدام را مورد تشویق قرار دادند و مدال شجاعت دریافت کردند. این نمونه حقوق بشری آمریکاست که پس از ۲۹ سال جنایت بزرگ از این حرکت حتی عذرخواهی هم نکرد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خیانت به امام و شهیدان و هم نوایی با دشمنان کینه توز انقلاب اسلامی و امام است.

لطفی تصریح کرد: اظهارات بعضی از مسؤولان علیه سپاه پاسداران که میراث ارزشمند امام و نماد اقتدار نظام و قدرت بازدارندگی در برابر تهدید مکرر دشمن کینه توز، رژیم آمریکا و صهیونیست غاصب است مصداق بارز نفوذ فرهنگی دشمنان نظام در کشور است. پس از ضربات کوبنده رژیم موشکی علیه داعش آمریکا و رژیم صهیونیست و حاکمان فاسد آل‌سعود به وحشت افتادند و از اظهارات تهدیدآمیز عقب نشینی کردند.

خطیب جمعه ایلام گفت: اما موضع‌گیری اخیر آقایان بار دیگر آنها را امیدوار کرد، معلوم نیست آقایان چه عقده‌ای نسبت به سپاه دارند. با اینکه بزرگترین حامی دولت در سازندگی سپاه است.

لطفی تصریح کرد: تضعیف روحیه جهاد ایثارگری و انقلابی از توطئه‌های فرهنگی دشمنان خارجی و مزدوران داخلی است، روحیه شهادت طلبی و غرور آفرین ملت بزرگ ایران نماد درخشندگی و بالندگی انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران و عامل اصلی مقاومت و ایستادگی در برابر، زورگویی و تهدید و تحریم‌های مکرر نظام سلطه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: این حقیقت ناب در عرصه‌های فرهنگی و نظامی و امنیتی، با مجاهدت و دوراندیشی آحاد مردم و رهبری حکیمانه حضرت آیه‌الله العظمی  خامنه‌ای، در تحقق آرمان‌های امام و شهیدان نقش بی‌دلیل داشته است.

وی ادامه داد: اظهارات برخی از مسئولان ارشد مبنی براینکه قوی‌ترین کشور در منطقه نباید به عنوان هدف اصلی دنبال شود مغایرت صریح با انقلاب اسلامی و امام رهبری در حمایت از مقاومت اسلامی دارد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این نحوه موضع‌گیری با اهداف ملی در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ منافع ملی توسعه عمق راهبردی ایران و با امنیت ملی فاصله دارد و تضعیف جنبه‌های بازدارندگی، نظام اسلامی جای بسی تاسف است که جهان اسلام و همه تحلیل‌گران مسائل جهانی و منطقه‌ای،حتی معاندان انقلاب اسلامی اذعان به اینکه قوی‌ترین کشورهای منطقه‌ای دارند. اما در داخل عناصری برای خوش خدمتی به دشمن و تعامل  با غرب اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را نادیده می‌گیرند و در واقع چراغ سبز نشان دادن به دشمن بر تحمیل فشارهای دشمن بر ملت ایران است.

وی ادامه داد: بد حجابی و بی حجابی عامل اساسی درهم پاشیدگی نظام خانواده در جامعه است، یکی از سیاست‌های راهبردی دشمن اشاعه فرهنگ بد حجابی و بی حجابی برای مقابله با ارزش‌های اسلامی و باورهای دینی مردم و نفوذ فرهنگی در مهمترین ارکان جامعه خانواده در محیط خصوصی جامعه اسلامی است.

لطفی تصریح کرد: متاسفانه پروژه وارداتی بد حجابی و بی حجابی توسط برخی از نهادها در داخل ترویج می‌شود و در زمان تبلیغات ریاست جمهوری در ستاد برخی نامزدها و تبلیغات خیابانی، بد حجابی و اختلاط زن و مرد به صورت زننده به اوج خود رسیده بود. متاسفانه از طرف آن نامزد هیچ برخوردی، ولو با تذکر لسانی از این منکر بزرگ جلوگیری نشد. اکنون هم در جامعه و کوچه و بازار شاهد بدترین و زشت‌ترین نوع بد حجابی هستیم.

وی ادامه داد: پروژه مواد مخدر و اعتیاد در راستای نابودی نسل جوان کشور توطئه بزرگ نظام سلطه است، مبارزه با مواد مخدر در ابعاد مختلف باید صورت گیرد. ایران اسلامی یکی از کشورهای پیشتاز و موفق در مقابله  با باندهای بین‌المللی قاچاق مواد مخدر و نیروی انتظامی که مسئولیت مستقیم با مواد مخدر دارد دارای کارنامه درخشانی در این مبارزه مستمر است.

لطفی تصریح کرد: در این راستا نیز تاکنون هزاران شهید و جانباز تقدیم انقلاب اسلامی شده است. در مبارزه با مواد مخدر باید در محیط خانه توسط پدران و مادران آغاز شود و همچنین در مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان توسط مدیران و آموزگاران خطر این ماده افیونی گوشزد شود.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code