کدخبر : 1262
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه:

جریان نفاق در داخل به دنبال تضعیف دولت و متهم کردن نظام به ناکارآمدی است

کاهش ارزش پول ملی، افزایش قیمت دلار دستاوردی است که از توافق هسته‌ای و از برجام نصیب ایران شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: جریان نفاق در داخل به دنبال تضعیف دولت و متهم کردن نظام به ناکارآمدی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: کاهش ارزش پول ملی، افزایش قیمت دلار دستاوردی است که از توافق هسته‌ای و از برجام نصیب ایران شد.

وی ادامه داد: نرخ ارز با افزایش بی‌سابقه هر روز رکوردهای تازه‌اش را ثبت می‌کند در حالیکه انتظار می‌رود پس از برجام  لغو تمام تحریم‌ها باید قیمت ارز سیر نزولی به خود می‌گرفت و این که نرخ ارز به سرعت در حال افزایش است این نگرانی وجود دارد که با ادامه روند افزایش قیمت دلار واردات در کشور گران شود و همین امر باعث رشد تورم و اقتصاد بیمار کشور شود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: طرفداران سر سخت دولت در دو سال گذشته به بزرگ کردن برجام پرداخته و امیدها و آرزوهای خود را با تحلیل‌های واهی و بی‌اساس می‌گفتند پس از برجام همه چیز درست خواهد شد و تحریم‌ها برداشته خواهد شد و ارزش پول نیز با کاهش نرخ ارز بالا خواهد رفت.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: ولی در دو سالگی برجام همه چیز برعکس شد تحریم‌ها برداشته نشد که افزایش یافت و نرخ دلار نیز روند صعودی به خود گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: مدعیان اصلاحات خیال می‌کردند که مشکل اقتصاد کشور با روابط اقتصادی با اروپا حل خواهد شد و این اشتباه راهبردی آنها و اعتماد بی‌حد و حصر به کشورهای اروپایی بود در حالی که کشور نه در بیرون مرزها و رفت و آمد هیات‌های سیاسی و اقتصادی و تجاری که از سوی دولتمردان و مسؤولین باید حل شود و این عزم و مدیریت جهادی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی می‌خواهد نه دل بستن به لبخندهای غربی.

 

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: زینب کبری (س) دارای زیباترین نام و القابی است که هر کدام نشانگر گوشه‌ای از شخصیت ملکوتی آن حضرت است. حضرت زینب (س) عقیله قریشی و سرو صبور تاریخ اسلام و بشریت عالمه‌ای که معلم  نداشت.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: اگر چه ما شیعیان بیشتر از نقش حضرت زینب کبری (س) آگاه هستیم ولی این بانوی بزرگ اسلام قبل از حادثه کربلا هم شیرزن شجاعی بود که میراثدار شهامت، عصمت، عفاف، حجاب، پاکدامنی و ولایتمداری از پدر و مادرش بودند و این بانوی بزرگ در پنجم جمادی الاول از مادری چون صدیقه کبری (س) متولد شد و در دامان ایشان و سایه محبت پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) پرورش یافت.

وی ادامه داد: او شاهد صبرهای ۲۵ ساله علی و حوادث دردناکی بود که به  مادرش زهرا (س)  تحمیل شد و صبر در برابر مصائب برای نصرت خدا آموخت، او الگوی ولایتمداری برای تمام تاریخ است.

 

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: پرستاری شغلی ارزشمند و مقدس است ، امروز پرستاران شریف و پرتلاش همواره با تحمل زحمات فراوان و رنج‌های ناشی از بیمارداری و پرستاری الگویی شایسته برای دیگران هستند.

 

امام جمعه ایلام اضافه کرد: کشورهای اروپایی از زمان برجام تاکنون تلاش کردند و بلکه تظاهر می‌کردند که موضع مستقلی جدا از آمریکا و خصوصا این توافق به نمایش گذارند اما اتخاذ مواضع آنها بیشتر در کلام بوده  و در عمل کوچکترین قدمی برای اجرای برجام برنداشته‌اند بلکه سران کشورهای اروپایی همانند طرف آمریکای در زمینه برجام نظراتی نزدیک و مشابه دادند و در تشدید تحریم‌ها با آمریکا هماهنگی جدید و گسترده‌ای دارند.

 

وی ادامه داد: جریان نفاق و دنباله‌های فتنه ۸۸ و ۹۶ در صدد تضعیف دولت و متهم کردن نظام به ناکارآمدی در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی آنهم با پشتیبانی دشمنان تابلو دارو کینه‌توز است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این جریان نفوذی در طول سالیان متمادی در اکثر دولت‌های دهه ۷۰  تاکنون حضور داشته‌اند و همواره در جایگاه معاندان نظام ولایی و انقلاب اسلامی در تضعیف و ناکارمد بود نظام در مدیریت کشور به ویژه معضلات اقتصادی از نظر شعار و عمل با مخالفان نظام اسلامی هماهنگی کامل داشته‌اند و بیش از ۲۰ سال است اصلاح طلبان در مدیریت کلان سیاسی و اقتصادی انجام داده‌اند، رکود بیکاری بالا بودن نرخ ارز در روزهای اخیر به اوج خود رسید. 

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: متاسفانه نه تنها پاسخ این سؤوال اصلی نمی‌دهند بلکه طلبکار هم نیز هستند و ضعف و ناکارآمدی را به دیگران نسبت می‌دهند و در نهایت نظام را متهم به ناتوانی و ناکارآمدی می‌کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: شهرداری حقوق معوقه کارگرانی که شش ماه است دریافت نکرده‌اند را از شرکت‌های وابسته موظف به پرداخت کند و در راستای ایفای حقوق کارگران اقدام جدی کند.

وی ادامه داد: با توجه به اوضاع بد اقتصادی و تنگناهای معیشتی و تورم و گرانی باید مسؤولان محترم نسبت به پرداخت حقوق‌ها و دستمزدها اهتمام بیشتری داشته باشند.

 

امام جمعه ایلام اضافه کرد: رئیس جمهور باید در برابر برجام و گستاخی‌های آمریکا و اروپائیان که ماموریت دارند برجام را در بعد تعهدات خود از خاصیت بیرون بندازند قاطعانه موضع‌گیری می‌کرد.

وی ادامه داد: آنها با هماهنگی کامل برحفظ برجام تاکید دارند اما پای در وادی زیاده خواهی می‌گذارند و مقامات آمریکایی و اروپایی فهرستی از مطالبات ناحق خود را به بهانه تست موشکی و حقوق بشر بر سر میز گذاشته و می‌خواهد با اقتدار و امنیت و حیثیت ملی ملت ایران بازی کند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: اشاره رئیس جمهور در این مصاحبه که مسئله تحریم‌های بانکی هنوز حل نشده است حاکی از این واقعیت است که بدعهدی آمریکا و شرکای اروپایی آنها به اوضاع خود رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: رئیس جمهور علاوه برجام در مورد میزان موفقیت و دستاورد دولت، تورم، گرانی و بیکاری جواب قانع کننده‌ای برای مردم نداشت و در خصوص  حقوق‌های نجومی و برخورد با رانت خواری صحبت نکرد.

وی ادامه داد: مردم انتظار داشتند که رئیس جمهور و مقام ارشد اجرایی کشور به مطالبات به حق و خواسته‌های آنها و جواب‌های قانع کننده بدهند، متاسفانه در این مصاحبه  به مسائل اصلی و مشکلات مهم مردم مثل بیکاری و رکود، برجام نافرجام که رئیس جمهور آن را فتح الفتوح و بزرگترین پیروزی می‌دانست هیچ اشاره‌ای نداشت با اینکه مسئله برجام اولین و راهبردی‌ترین مسئله آمریکا و شرکای اروپایی تبدیل شده است.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code