کدخبر : 73
یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۶
فاقددیدگاه
در محضر آیت الله بهاء الدینی :

حرکت امام در انقلاب و دفاع مقدس همه با عنایات الهی بود(حضرت آیت الله بهاءالدینی و امام راحل )

البته این محبت و احترام متقابل بوده امام راحل هم نسبت به آیت الله بهاءالدینی بسیار علاقه مند بودند . ذکر این نکته لازم است حضرت امام بعد از استقرار در حوزه علمیه قم هر شب به دیدار علماء و مراجع و مدرسین و خانواده های شهدای پانزده خرداد ۴۲ می رفتند .

یک شب بعد از نماز مغرب و عشاء امام منزل آقای بهاءالدینی تشریف آوردند که در وقت آمدن بدون سر و صدا و بی خبر اما در وقت رفتن مردم محله متوجه امام می شوند که ازدحام جمعیت بحدی می شود که رفت و آمد ساعتها بطول می کشد . شب بعد که جهت شرکت در نماز جماعت خدمت آقا رسیدم عرض کردم قبل اینکه امام به اینجا تشریف آورند فرمودند بله . گفتم یعنی شما و امام صحبت و گفتگو خاصی ردو بدل شد ؟ فرمودند : من احوال امام را جویا شدم . فرمودند : خیلی خسته هستم. من به امام گفتم در این حرکت عظیم خیلی از علماء شما راه همراهی نخواهند کرد که بشوخی گفتم از تند رویی خودت بود . شما خیلی شتابان این حرکت عظیم را انجام دادید تا اینجا گفتم ، با اینکه چند نفر آن هم حاج احمد آقا ، آقای اشراقی و توسلی کس دیگری نبود .

Â

دیدم امام صورت مبارکش نزدیک صورت من آورد بطوریکه بقیه متوجه نشوند فرمودند تو خیال می کنی من در اختیار خودم هستم و تمام این مسائل مستقلا انجام می دهم . فعلا مرا جلو انداختند و مصلحت دیدند من باشم و اگر آتی مرا رها بکنند من از همین احمد فرزندم هم ضعیف تر و ناتوان تر هستم . مرحوم آیت الله بهاءالدینی بشدت معتقد بود حرکت امام در انقلاب و نهضت حتی در مسئله جنگ و دفاع مقدس الهی و با عنایت ویژه خداوند بود و به این مسئه اعقتاد راسخ داشتند و اگر کسانی از دوستان به حرکت امام اعتراض داشتند بلافاصله عکس العمل نشان می داد .

امتیاز:
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code