کدخبر : 1231
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه:

حفظ برجام و تدام تحریم ها توطئه جدید آمریکا و اروپائیها است

انتقال سفارت آمریکا به قدس و بیت‌المقدس به عنوان پایتخت نامشروع صهیونیستی توسط مثلث شوم آمریکا رژیم‌های نامشروع صهیونیستی و آل سعود خائن است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: حفظ همزمان برجام و ادامه تحریم‌های ظالمانه توطئه جدید آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ملت ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: انتظار غلط در برخی شکل گرفته است که می‌توانند روی فرانسه در مقابل آمریکا حساب کنند. در حالی که فرانسه با اجازه آمریکا برای پیشبرد اهداف رژیم آمریکا و صهیونیست‌ها جلو آمده است و در حال بهره بردن پسا برجام است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور فرانسه چند مدتی است روی برنامه موشکی ایران تمرکز کرده است و در میان روسای کشورهای اروپایی اولین کسی است که با رئیس جمهور آمریکا هم صدا شد و صحبت از لزوم محدودیت در برنامه موشکی کرد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: رئیس جمهور فرانسه چند روز پیش گفت ایران متحد فرانسه نیست و باید در زمینه برنامه موشک‌های بالستیک و نقش بی‌ثبات کننده‌اش در منطقه تجدید نظر کند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی با بیان اینکه فرانسه کشوری است که بیشترین تعاملات اقتصادی بعد از برجام با ایران داشته است اما در اجرای تعهدات اقتصادی خود با ایران فرصت سوزی و تعلل می‌کند، تصریح کرد: بنابراین دولتمردان باید هوشیار باشند و این تصور غلط که می‌شود به کشور فرانسه اعتماد کرد را از ذهن خود دور کنند چون فرانسه بدون اجازه آمریکا هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: اروپائیان به ویژه فرانسه در عهد شکنی و نقص برجام روش آمریکایی‌ها را دنبال می‌کند و به دنبال نقص برجام و ادامه تحریم‌ها است. و از خوش‌‌بینی دستگاه دیپلماسی و موافقان برجام به هر قیمتی سوء استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: بنابراین یکی از مطالبات مردم و رهبری این است باید در برابر نقص مکرر برجام انقلابی و قاطع عمل شود.

خطیب جمعه ایلام گفت: مهم‌ترین ویژگی دانشجو در محیط دانشگاه فعالیت مستمر در کسب علم و دانش و نوآوری سازندگی اخلاقی و فکری بر اساس تعالیم و آموزهای قرآنی و اهل بیت است.

وی ادامه داد: ۱۶ آذر روز دانشجو اقدام انقلابی دانشجویان به خیانت‌های رژیم فاسد و مزدور پهلوی پس از کودتای ننگین ۲۸ مرداد بود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: دانشجویان عزیز انقلابی با تجمع در روبه روی دانشگاه تهران و اعتراض به اقدامات سرکوبگر رژیم سفاک پهلوی کردند، اصولا جامعه دانشگاهیان و حوزویان دو نهاد مهم انقلابی همواره به عنوان پرچم جنش‌های آزادی‌بخش و مخالف با نظام فاسد شاهنشاهی در تاریخ ملت ایران کارنامه درخشانی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: سال ۱۳۳۴ که نهضت نفت با رهبری روحانیت و همراهی دانشجویان انقلابی و متعهد شروع شد و ضربات کوبنده‌ای بر پیکر رژیم منحوث پهلوی وارد کردند، اگرچه متاسفانه با خیانت روشنفکران غربی‌گرا و متظاهر انقلابی این قیام ناکام ماند و در نهایت شکست خورد و با ورود نیکسون معاون وقت رئیس جمهور آمریکا برای اعلام پشتیبانی از کودتای ۲۸ مرداد و تبریک رژیم پهلوی در نهضت نفت و دانشجویان انقلابی در اوج خفقان با تقدیم خون  خود لرزه بر اندام شاه انداختند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: آرمان‌گرایی‌خواهی، عدالت خواهی، بصیرت و دشمن شناسی از ویژگی‌های دانشجویان است.

وی ادامه داد: اصولا جنبش‌های انقلابی چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب در راستای عدالت‌خواهی و ظلم ستیزی بوده است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: دانشگاه‌های ایران همواره در مبارزه با رژیم فاسد و دیکتاتور پهلوی که نماد وابستگی به نظام سلطه بود پیشگام بوده‌اند و در لبیک به ندای  معمار کبیر انقلاب امام راحل در کنار روحانیت اصیل و انقلابی پیشقدم بودند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تصریح کرد: دانشجویان عزیز و انقلابی با تقدیم هزاران شهید در دوران دفاع مقدس و در صحنه‌های دفاع از انقلاب و نظام کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشتند. پس از پایان جنگ در عرصه‌های علم و دانش و فناوری گام‌های بسیار بلند برداشته‌اند و امروز کشور عزیزمان ایران در ردیف کشورهای پیشرفته جهان قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: دانشجویان عزیز با تفکر بسیجی استقلال علمی را برای کشور عزیزمان به ارمغان آوردند. اقدام رژیم آمریکا در شناسایی قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نتیجه خیانت سران سازشکار کشورهای مرتجع عرب است.

وی ادامه داد: تصمیم آمریکا لکه ننگی بر پیشانی پادشاهان فاسد رژیم عربی که ۶۰ سال است به آرمان فلسطین  خیانت می‌کنند و در پشت پرده اقدامات زشت و ننگن رژیم صهیونستی و مقامات آمریکا حضور دارند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: بنابراین ملت‌های عرب اول باید علیه زمامداران خائن خود قیام کنند و آنها را  از اریکه قدرت به زیر بکشانند و بعد در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی به پا خیزند. بنابراین زمامداران کشورهای عربی پذیرای تحقیر تاریخی توسط رژیم آمریکا شدند.

خطیب جمعه ایلام گفت: کسب مدال طلا توسط قهرمان نامی ورزشکار متعهد علی هاشمی در خاک آمریکا به مردم شریف و ورزش دوست و قهرمان پرور استان و خانواده بزرگ و ایل بزرگ ارکوازی تبریک می‌گویم و تشکر ویژه داریم از این ورزشکار سرافراز که نماد عزت و اخلاق  اسلامی مردم عزیز ایران شد.

وی ادامه داد: اقدام شایسته و زیبای این ورزشکار در خودداری از دست دادن به آن دختری که کار اهدای مدال‌ها را بر عهده داشت، اخلاق قهرمانی را در برابر ببیندگان به نمایش گذاشت.

خطیب جمعه ایلام گفت: انتقال سفارت آمریکا به قدس و بیت‌المقدس به عنوان پایتخت نامشروع صهیونیستی توسط مثلث شوم آمریکا رژیم‌های نامشروع صهیونیستی و آل سعود خائن است.

وی ادامه داد: بدون تردید اقدام رئیس جمهور آمریکا توهینی به مسلمانان جهان  و اعراب است زیرا قدس خط قرمز همه ملت‌های عربی و اسلامی است و پیامدهای خطرناکی بر امنیت و ثبات منطقه خواهد داشت و علاوه بر احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان جهان و مسیحیان را برخواهد انگیخت.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: قطعا این اقدام زمینه مبارزات سیاسی و میدانی علیه رژیم اشغالگران فراهم می‌کند. هم ملت فلسطین و جهان اسلامی هرگز اجازه اجرایی شدن چنین توطئه‌ای را نمی‌دهند.

خطیب جمعه ایلام گفت: امنیت اشتغال و درآمد، امنیت سرمایه‌گذاری، زدودن تبعض طبقاتی، ثبات سیاسی و نظام اداری و دوری از فساد در سیستم اداری و اقتصاد مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: امروز دشمنان با سلاح اقتصاد به جنگ انقلاب و نظام اسلامی آمده‌اند، قطعا با مقاوم‌‌سازی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهیم توانست توطئه آنها را خنثی و درهای کشور را به روی نفوذ آنها ببندیم در آینده شاهد تحولات مثبتی در عرصه اقتصاد خواهیم بود.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code