کدخبر : 1244
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
فاقددیدگاه
نماینده ولی‌فقیه در استان:

سران فتنه ۸۸ مرتکب بزرگترین خیانت به امام و انقلاب اسلامی شدند

سران فتنه 88 به خاطر جاه طلبی و قدرت طلبی مرتکب بزرگترین خیانت به امام و انقلاب اسلامی شدند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی، امروز در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام در مسجد جامع اظهار داشت: سران فتنه ۸۸ به خاطر جاه طلبی و قدرت طلبی مرتکب بزرگ‌ترین خیانت نسبت به امام و انقلاب اسلامی شدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حماسه نهم دی ماه خط بطلانی بر فتنه‌انگیزی و جریان نفاق بود.

وی ادامه داد: فتنه‌گران ۸۸ شکست انقلاب و فضای اسلامی برای آنها اهمیت نداشت و برای آنها مهم نبود ، ریاست و تصاحب قدرت در سایه تعامل با دشمنان کینه‌توز و خبیث غربی بود، این آقایان معتقد بودند تاریخ مصرف انقلاب اسلامی تمام شده و مسئله‌ای و واژه‌ای به نام مردم‌سالاری دینی و احکام اسلامی قابل اجرا نیست.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: آنچه در فتنه ۸۸ مشاهده شد نوعی ترجمان نگرانی کانون‌های قدرت از شکل‌گیری و تداوم رویکردهای انقلابی اسلامی و حرکت به سمت برقراری عدالت  اسلامی و مردم سالاری دینی است.

لطفی تصریح کرد: سران فتنه و عناصر اصلی مدیریت فتنه ۸۸ بر خلاف شعارهای عوام فریبانه خود اعتقادی به آرمان‌های حضرت امام نداشتند و اکنون نیز ندارند ، مردم حق دارند که انگیزه‌های سران فتنه ۸۸ را بدانند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: متاسفانه عده‌ای هم به دنبال این هستند که فتنه ۸۸ را به رقابت انتخاباتی تقلیل دهند در حالی که ریشه اصلی فتنه نفاق سران فتنه بود و خواص بی‌بصیرت بارها در مورد ندای هل من ناصر ینصرنی رهبری سکوت کردند.

وی ادامه داد: این خواص بی‌بصیرت و به نام عقلای قوم توده‌های انقلابی مردم را به تندروی متهم کردند ، جریان نفاق در زمان حیات امام نیز بارها تلاش کردند تا انقلاب اسلامی را از مسیر خود منحرف کنند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این جریان پس از ارتحال حضرت امام نیز تلاش کرد تا مانع رهبری انقلاب از ادامه راه و التزام به سیره حضرت امام شوند اما وقتی همه راه‌ها برای انحراف مسیر انقلاب اسلامی ناامید شدند فتنه ۸۸ را پدید آوردند تا از رهبری و مردم که پای انقلاب ایستاده بودند انتقام بگیرند.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: حضرت مسیح (ع) منادی صلح، مهرورزی و ایستادن در مقابل زورگویی و بی‌عدالتی بود

وی ادامه داد: تعالیم و آموزه‌های حضرت مسیح (ع) همانند سایر پیامبران الهی برای هدایت و ارشاد جامعه جهانی و بشریت بوده است.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به حماسه ۹ دی اشاره کرد و افزود: حماسه ۹ دی انقلاب را بیمه کرد.

وی ادامه داد: حماسه ۹ دی در امتداد ۲۲ بهمن ۵۷ و ۱۳ آبان ۵۸ است و در ۲۲ بهمن ۵۷ مردم در مقابل حکومت استبداد و ظلم ایستادند و پیروز شدند و در ۹ دی ۸۸ مردم در مقابل توطئه‌گری جریان نفاق ایستادند و پیروز شدند.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: گران شدن حامل‌های انرژی تورم را تا ۵۰۰ درصد افزایش می‌دهد .

وی ادامه داد: در صورت گران شدن حامل‌های انرژی از جمله بنزین، نفت و گاز شاهد رشد پنج برابری قیمت‌ها و تورم ۵۰۰ درصدی خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل تشکیل شد.

وی ادامه داد: بی سوادی در جوامه امروزی به ویژه کشورهای حهان سوم یک پدیده استعمکاری و از سیاست‌های غلط و خطرناک استعمار است.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش از سفر آیت‌الله آملی لاریجانی به استان ایلام تقدیر کرد و گفت: لازم می‌دانم از حضور رئیس قوه قضائیه و هیات عالی رتبه قوه قضائیه در  استان ایلام تشکر و قدردانی کنم.

امام جمعه ایلام همچنین از حضور پرشور مردم در حماسه‌های ۹ و ۱۳ دی ماه تقدیر و تشکر کرد.

لطفی تصریح کرد: مردم با حضور پر شور خود ضربات کوبنده‌ای به فتنه‌گران و فتنه‌انگیزان زدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام همچنین به ۱۹ دی ماه اشاره کرد و افزود: ۱۹ دی ماه سالروز عملیات غرور آفرین میمک است.

وی ادامه داد: در این روز توسط ایل بزرگ خزل ضربه کوبنده به دشمنان بعثی وارد شد و میمک آزاد شد.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: فرمان آشوب و اغتشاش در اتاق فکر آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی صادر شد .

وی ادامه داد: حمایت رئیس جمهور ، رژیم صهیونیستی ، اتحادیه اروپا و مجموعه ضد انقلاب ، رژیم فاسد آل سعود حاکی از فتنه جدید شبیه فتنه ۸۸ بود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: ورود مقامات عالی رژیم آمریکا و دشمنان کینه‌توز عربی، غربی و صهیونیستی حکایت از این واقعیت دارد که دشمنان برای راه‌انداختن فتنه جدید در ایران برنامه‌ریزی گسترده داشته‌اند.

لطفی تصریح کرد: به طوری که جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا از آشوبگران حمایت کرد و آن کسانی که پس از برجام گفتند امضای کری تضمین است اکنون چه جوابی دارند.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code