کدخبر : 1082
دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
فاقددیدگاه
نماینده ولی فقیه در استان:

مساجد پایگاه های فرهنگی و دینی در جامعه هستند

ماه رجب، ماه بهره‌گیری از فیوضات معنوی الهی و اعتکاف یکی از مراسمات ارزشمند و معنوی دین مبین اسلام است.

حجت الاسلام والسلمین محمد نقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، ظهر امروز در گردهمایی هیئت‌امنای مساجد و بقاع متبرکه این استان اظهار کرد: ماه رجب، ماه بهره‌گیری از فیوضات معنوی الهی و اعتکاف یکی از مراسمات ارزشمند و معنوی دین مبین اسلام است.

وی، با بیان اینکه مساجد باید از آمادگی لازم برای برگزاری مراسم اعتکاف و پذیرای از معتکفین داشته باشند، ابراز کرد: هرسال استقبال از مراسم معنوی اعتکاف بیشتر شده است و امروز شاهد استقبال پرشور و چشم‌گیر اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان از این مراسم معنوی هستیم.

امام‌جمعه ایلام، با تأکید بر اینکه باید با آغوش باز از معتکفین استقبال و پذیرایی کرد، افزود: دستگاه‌ها و نهادهای فعال در مساجد ازجمله کانون‌های مساجد، هیئت‌امنای مساجد، پایگاه‌های مقاومت و دیگر نهادها همکاری و تعامل لازم را در این زمینه داشته باشند.

حجت‌الاسلام لطفی، بابیان اینکه بقاع متبرکه و امامزادگان در استان ایلام مورد استقبال و وثوق مردم ولایی استان هستند، خاطرنشان کرد: وجود بقاع متبرکه برای استان یک فرصت مغتنم است و پایگاه اجتماعی مردم و برگزاری مراسمات دینی و مذهبی و در ایام نوروز نیز محل اجتماع مردم بوده است.

وی، بابیان اینکه ترویج ارزش‌های اسلامی و فراموش‌شده یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است، گفت: هم‌اکنون در همه مراسمات دینی و مذهبی شاهد حضور اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان هستیم و دشمنان انقلاب اسلامی از این مسئله و توجه جامعه به مسائل دینی در بیم و هراس هستند.

امام‌جمعه ایلام، بیان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از همان ابتدای پیروی انقلاب، توطئه‌ها و فتنه‌های زیادی را به راه انداختند و آلان نیز در زمینه هجمه‌های فرهنگی و اقتصادی وارد فعالیت شده‌اند اما باید بدانند که راه به‌جایی نخواهند برد.

جت الاسلام والمسلمین لطفی، گفت: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی اندیشه‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی در نقاط مختلف جهان صادرشده و امروز ایران اسلامی محور مقاومت در برابر داعش و تروریست‌های منطقه است که این هم به برکت نظام اسلامی و رهبری‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وی، بابیان اینکه امام راحل برای همه اقشار مختلف جامعه الگوست، یادآور شد: عرفان ناب در قرآن کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است و امروز دشمنان در بحث عرفان‌های کاذب واردشده‌اند که باید هیئت‌امنای مساجد مراقب باشند که جوانان در مساجد با حضور برخی افراد و سخنرانان مغرض دچار انحراف نشوند.

امام‌جمعه ایلام در پایان بابیان اینکه ماه رجب ماه استغفار است، خاطرنشان کرد: بندگی انسان در دو موضوع انجام واجبات و ترک محرمات است که آن‌هم باید برای خدا باشد و انتظار می‌رود که هیئت‌امنای مساجد بهترین شرایط در برای معتکفین ایجاد کنند.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code