کدخبر : 1148
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه :

ملت ایران در مقابل فشار و تهدید دشمنان عقب‌نشینی نمی‌کند

خصومت و دشمنی رژیم فرانسه با ملت ایران ریشه‌دار است و در طول 39 سال از عمر بابرکت نظام اسلامی، کشور فرانسه همواره پناهگاه مخالفین نظام به‌ویژه سازمان منافقین و قاتل 17 هزار ایرانی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: نشست منافقین در پاریس لکه سیاه رفتار فرانسوی‌ها و تحقیر و توهین به وزیر امور خارجه ایران بود.

وی افزود: خصومت و دشمنی رژیم فرانسه با ملت ایران ریشه‌دار است و در طول ۳۹ سال از عمر بابرکت نظام اسلامی، کشور فرانسه همواره پناهگاه مخالفین نظام به‌ویژه سازمان منافقین و قاتل ۱۷ هزار ایرانی بوده است.

امام جمعه ایلام خاطر نشان کرد: علاوه بر این دولت فرانسه با رژیم‌های آمریکا و صهیونیستی و آل سعود در مخالفت و دشمنی با ملت ایران، هماهنگ و هم سو بوده است و مع الاصف وزارت امور خارجه، دیپلماسی لبخند به این گروهک خیانت‌کار راجع به نشست گروهک ملحد داشته که باید موضع‌گیری قاطع و انقلابی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در ایلام تصریح کرد: فتنه گران ۸۸ در تدارک نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم سازی نظام اجرایی و فرهنگی و دانشگاهی کشور هستند، یادآور شد: آن‌ها درصدد حضور فعال پشت پرده سیاست‌های تخریبی در عرصه‌های مختلف هستند.

وی با بیان اینکه بازیگران این صحنه عمده از مهره‌های کلیدی به دنبال فرصت هستند تا در لحظه حساس و حیاتی، ضربات خود را بر نظام و انقلاب وارد سازند، گفت: باید هوشیار بود که البته مردم همواره ثابت کرده‌اند که پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند. آن‌ها به دنبال این هستند که انتقام شکست‌های سنگین خود را در فتنه ۸۸ به‌زعم باطل خویش، از مردم و رهبری بگیرند. به‌طورقطع در این بازی بچگانه، باید منتظر ضربات کوبنده ذوالفقار علی زمان، رهبر حکیم و شجاع و مقتدر و ملت ولایتمدار ایران اسلامی باشند.

این مدرس حوزه تاکید کرد: معاویه در یک نامه‌ای حضرت علی(ع) را به جنگ مسلحانه برای جبران شکست‌ها پس از فتنه جمل و جنگ صفین تهدید می‌کند، حضرت امیرالمومنین(ع) در جواب فرمودند که مرغابی را از آب می‌ترسانید با همان شمشیر و بازویی که نزدیکانت را به درک واصل کردم، ضربات کوبنده خود را بر سرت فرود خواهم آورد.

خطیب جمعه ایلام با شاره به اینکه هم فتنه گران ۷۸ و سال ۸۸ پس از پیروزی اصلاح‌طلبان درصدد ایجاد فتنه هستند، ادامه داد: آنها باید بدانند که مردم ظلم‌ستیز و عدالت محور همانند ذوالفقار در دست رهبری هستند و حماسه‌سازان ۹ دی با پیروی از مقتدای خویش، منتظر صدور فرمان رهبر حکیم و شجاع و جان‌برکف هستند که طومار عمر ننگین شما را بپیچند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی عنوان کرد: مسؤولان آمریکایی با تکرار قول براندازی نظام و تغییر نظام در ایران به مزدوران داخلی و شکست‌خوردگان فتنه ۸۸ روحیه و وعده کمک‌های سیاسی و تبلیغاتی می‌دهند، البته تغییر نظام در ایران همان سیاستی است که در قالب‌های مختلف مانند براندازی از سوی آمریکا و غرب نزدیک به ۴ دهه است که دنبال می‌شود و این راهبرد در ماه‌های اخیر از زبان مقامات واشنگتن بیان‌شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برخی از رفتارها و اقدامات برخی از مسئولان اجرایی و حامیان اصلاح‌طلب آن به تضعیف، تخریب و محدود نمودن اعتبارات به نهادهای انقلابی مانند سپاه و نیروی مقاومت در محافل و مجالس و در رسانه‌های وابسته به اردوگاه اصلاح‌طلبان، همگام و هم سو با اظهارات مقامات رژیم آمریکا به نمایش گذاشتند. درست زمانی که مجالس سنا و کنگره آمریکا علیه سپاه و نیروی قدس در حال تدارک تحریم‌های جدید است، در داخل هم برخی افراد به بهانه‌های واهی بودجه‌های نظامی را موردنقد قرار می‌دهند، کاملاً واضح است که نیات آمریکایی‌های برای تضعیف و براندازی نظام با انحای مختلف در داخل از زبان اصلاح‌طلبان افراطی و فتنه گران، بارها حذف عنصر ولایت‌فقیه را از اهداف راهبردی خود اعلام می‌کنند.

امام جمعه ایلام ابراز داشت: شورای نگهبان یکی از نهادهای مهم نظارتی نظام جمهوری اسلامی است. تمامی قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی پیش از ابلاغ باید به تائید شورای نگهبان برسد تا مغایر با شرع مقدس و قانون اساسی نباشد. امام راحل جایگاه شورای نگهبان را مهم می‌دانستند و فرمود؛ شورای نگهبان حافظ اسلامی و قانون اساسی است. رهبر عظیم انقلاب شورای نگهبان را مورد اعتماد ملت، پاسدار دین و مایه آرامش و اطمینان و سکینه قلب مؤمنین معرفی می‌کند.

این مدرس حوزه افزود: شورای نگهبان مطمئن‌ترین دستگاه و ارکانی است که انقلاب اسلامی به‌نظام بخشیده است و شورای نگهبان در حرف و اقدام، امین ملت است و همه موظف‌اند که به چشم امین به آن نگاه کنند.

حجت الاسلام در پایان سخنان خود به سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهداء(ع) اشاره کرد و گفت: حمزه سیدالشهدا(ع) یکی از شخصیت‌های بزرگ تاریخ اسلام و درراه قرآن و دفاع از اسلام و پیامبر اعظم (ص)، فداکاری، ایثار و مجاهدت را به حد اعلی رسانید. حمزه سیدالشهدا(ع) در شرایطی که توحید در مقابل شرک و خداپرستی در مقابل بت‌پرستی قرارگرفته بود و پیامبر اسلام به یاران صدیق و حامیان مخلص و دلسوز نیازمند بود به یاری آن حضرت شتافت و در این راه، عاشقانه و مظلومانه و با زبان روزه به شهادت رسید.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code