کدخبر : 1129
جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه :

هنر امام دمیدن روح شجاعت و خودباوری به کالبد ملت ایران بود

بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در مراسم بیست و هشتمین سالگرد امام راحل فصل الخطاب برای ملت و کارگزاران است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی این شهر اظهار داشت: بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در مراسم بیست و هشتمین سالگرد امام راحل فصل الخطاب برای ملت و کارگزاران است.

وی افزود: این سخنرانی دارای درس های بزرگی است که اگر مسؤولان و کارگزاران نظام آن را به کار ببرند دستیابی به اهداف بلند و متعالی کشور را بسیار نزدیکتر و ممکن تر می کند. تداوم روحیه انقلابی و بسیج نیروهای جوان دو محور مهمی بود که در کنار سایر نکات برجسته در کلام رهبری دیده شده و باید آن را کلید برون رفت از وضع موجود به ویژه مشکلات اقتصادی دانست.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: نکته مهم دیگر بحث تقابل دروغین عقلانیت با انقلابی گری است. متاسفانه در سالهای اخیر، برخی همه رفتارهای سالیان نخست انقلاب را غیر عقلانی می دانستند و مردم را به عبور از آن حرف ها و رفتارها به بازگشت به عقل دعوت می کنند. قطعا این اظهارات سم مهلک و جفای عظیم به انقلاب، مردم انقلابی و بالاتر از همه به امام راحل است.

وی ادامه داد: معلوم است که معتقدان به این سخنان نه انقلاب را شناخته اند و نه بهره ای از مفهوم و معنا و عقلانیت دارند. این یک واقعیت است که اعتقاد عده ای به تقابل عقلانیت و انقلابی گری تن دادن به قواعد حاکم بر دنیا و پذیرش اینکه آمریکا کدخدا و ما رعیت و مقابله با راه امام است درحالیکه راه امام و عمر قریب به ۴۰ سال نظام و انقلاب اسلامی خلاف این را به ما نشان می دهد. سخنرانی رهبر حکیم انقلاب خط بطلان بر این دست ذهنیات بیمار است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی با اشاره به حادثه تروریسیتی روزهای گذشته در تهران گفت: حمایت آمریکا از عربستان و تروریست های داعش سبب این حادثه در کشور ما شده است. اتحاد و انسجام ملت عامل مهم در شکست تروریست ها و حامیان عربی و غربی است.

وی تصریح کرد: هدف اصلی صحنه گردانان ترور و کشتار بی گناهان ایجاد خلل در صفوف به هم پیوسته مردم بود. اما تروریستها در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند و ملت بزرگ و شجاع ایران مقاوم تر از گذشته در برابر خشونت خواهد ایستاد، البته حادثه تروریستی تهران دستاورد سفر ترامپ به منطقه و ائتلاف عربی و غربی و صهیونیستی است.

خطیب جمعه ایلام ابراز داشت: شکست های سنگین تکفیری های داعش و حامیان آنها در عراق و سوریه و لبنان و ناکامی عربستان در جنگ یمن عامل اصلی نفوذ گروهک های جنایتکار تروریستی به داخل کشور است. مواضع خصمانه وزیر فاسد و بد ریخت آل سعود دیروز علیه ایران و تهدید به مجازات حاکی از ارتباط گروه تروریستی داعش برای عملیات در داخل ایران است.

وی افزود: حجت هزینه سازش با آمریکا به مراتب بالاتر از چالش با نظام سلطه است. ملت بزرگ و فهیم ایران این مساله را به خوبی فهمیده اند که امتیاز دهی و عقب نشینی در برابر زورگویان و خسارت های جبران ناپذیر بدنبال خواهد داشت. ۳۸ سال فشار تحریم و تهدید و تهاجم نظامی نتوانست راه امام را خدشه دار کند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی با بیان اینکه شاهکار و هنر امام دمیدن روح شجاعت و خودباوری به کالبد ملت بزرگ ایران بود، گفت:  مردم ایران با تحمل فشارها و تحریم ها و ایستادگی در برابر زورگویی ها، اقتدار، عزت و سربلندی خود را حفظ خواهند کرد و مسؤولان سیاست های خارجی باید در برابر گستاخی و ادبیات جنگ طلبانه رژیم سعودی انقلابی عمل کنند. قطعا عدم پاسخگویی قاطع به مواضع خصمانه رژیم آل سعود نتیجه دیپلماسی لبخند و اظهارات منفعلانه برخی از مسؤولان کشور است و واژه متمایل با دنیای امروز یعنی عقب نشینی از ارکانهای امام و رهبری و تمکین در برابر خواسته های قلدرمآبانه آمریکاست.

وی ادامه داد: اقتدار و عزت و پیروزی ملت در گرو عمل به رهنمودهای امام و رهبری است باید گفتمان غالب در سیاست خارجی و روابط با کشورها گفتمان امام و رهبری باشد.

نماینده ولی فقیه در ایلام در ادامه سخنان خود به مساله مهم زکات پرداخت و تاکید کرد: زکات یکی از فرائض مهم اسلامی و همچنین  از ضروریات اسلام است. خداوند در قرآن کریم آیات فراوانی به زکات اختصاص داده است. امام باقر(ع) فرمودند؛ خداوند زکات را قرین نماز قرار داده و فرموده است اقیموا الصلوه و اتوا زکوه بنابراین کسی که نماز می خواند و از دادن زکات  امتناع می ورزد مثل این است که اصلا نماز را نیز به جا نیاورده است.

امام جمعه ایلام در بخش های پایانی سخنان خود به سند ۲۰۳۰ اشاره و خاطر نشان کرد: سند ۲۰۳۰ در تضاد آشکار با مبانی اخلاقی و ارزش های دینی و انسانی است. رهبر انقلاب فرمودند؛ که اساس این کار را درست نمی دانیم و این سند بر روی سبک زندگی و الگوی زندگی ما اثر می گذارد. وقتی که ما معتقدیم باید الگوی زندگی ایرانی و اسلامی داشته باشیم بعد از سخنرانی رهبری باید کاملا سند را ببندیم. متعهد شدن به اجرای این سند خیانتبار یعنی همجنس بازی و روابط نامشروع با محارم و عادی سازی روابط جنسی دختر و پسر برادر و خواهر در محیط خانه و حاکم کرده فرهنگ ضد اخلاقی فرقه ضاله بهائیت بر محیط خانه و بالاتر جامعه اسلامی ماست.

وی در پایان گفت: هفته بهزیستی را گرامی می داریم نهاد مقدس بهزیستی در راستای امدادرسانی و خدمات رسانی به عزیزترین قشر گامی بلند برداشته است و استدعا داریم خیرین محترم استان جهت ایجاد رفاه و تامین زندگی آنها بخشی از اموال خود را به این قشر عزیز اختصاص دهند ماه رمضان ماه انفاق به مستمندان و قشرهای ضعیف است تعاونوا مع البر و التقوی./

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code