کدخبر : 1171
جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز عید قربان :

پیروزی‌ حزب‌الله سیلی محکم به‌نظام سلطه بود

روز دهم ذی‌الحجه، عید رهایی از تعلقات دنیوی و هر آنچه غیر خدایی است، محسوب می‌شود و در این روز حج‌گزاران، اسماعیل وجود خود را قربانی می‌کنند تا سبک‌بال شوند و با ره‌توشه عظیم به‌سوی آخرت عزیمت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ظهر امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در مصلی شهر ایلام اظهار داشت: روز دهم ذی‌الحجه، عید رهایی از تعلقات دنیوی و هر آنچه غیر خدایی است، محسوب می‌شود است.

وی افزود: در این روز حج‌گزاران، اسماعیل وجود خود را قربانی می‌کنند تا سبک‌بال شوند و با ره‌توشه عظیم به‌سوی آخرت عزیمت کنند و عید قربان نیز همانند عید سعید فطر در میان مسلمانان جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و این عید بعد از عید سعید فطر، دومین عید رسمی مسلمانان جهان است.

امام جمعه ایلام خاطر نشان کرد: تاریخ عید سعید قربان در حقیقت به قبل از تاریخ اسلام برمی‌گردد و این روز همان روزی است که حضرت ابراهیم(ع) به اذن الهی از ذبح فرزندش اسماعیل درراه پروردگار معاف شد و به‌جای آن قوچی را درراه خداوند قربانی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی تاکید کرد: اساساً مردم مو من در این روز قربانی می‌کنند و بهتر است که گوشت قربانی به فقرا و مستمندان اهدا شود، این عمل هم مرضی رضای خداوند متعال است و هم دعای خیر فقرا و نیازمندان را به دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه سخنان خود به پیروزهای حزب الله لبنان اشاره کرد و ابراز داشت: این پیروزی‌ها سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی بود، پیروزی‌های اخیر حزب‌الله و ارتش لبنان و نیروهای مردم عراق بر تکفیری‌های داعش، مرهون رهبری‌های مقام معظم رهبری و مستشاری مسؤولان سرافراز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: سیاست‌های راهبردی مقام معظم رهبری در مبارزه و مقابله با نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و ائتلاف به‌اصطلاح بین‌المللی، عامل اصلی در شکست‌های پی‌درپی رژیم آمریکا، صهیونیسم بین‌الملل و ارتجاع عرب و رژیم آل سعود است و امروز به اذعان سیاستمداران جهانی و منطقه‌ای، پیروز اصلی در این عرصه نظام و رهبری جمهوری اسلامی است.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: رژیم آل سعود با کشتار وحشیانه حجاج ایرانی در سال‌های ۶۴ و ۹۴ ماهیت ضد انسانی و همچنین وابستگی خود به‌نظام سلطه نشان داده است و مسؤولان دستگاه دیپلماسی باید نسبت به پیگیری این جنایت‌های رژیم سفاک و نامشروع آل سعود اقدام کرده و همچنین نسبت به احقاق حقوق ضایع‌شده ایرانی‌ها اقدام انقلابی و قاطعانه‌ای داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی یادآور شد: دیپلماسی انقلابی و کار جهادی دو توصیه مقام معظم رهبری به دولت دوازدهم بوده است و با شروع کار دولت تدبیر و امید با توجه به شرایط داخلی و منطقه‌ای و بین‌المللی، در میان همه اولویت‌ها دو اولویت مهم، باید در رأس کار دولتمردان آن‌هم با اقدام و عمل قرار گیرد.

این مدرس حوزه با بیان اینکه رِیس‌جمهور محترم و اعضای کابینه باید با استفاده از این فرصت ۴ ساله در راستای تحقق اهداف و مطالبات رهبری و مردم، با مدیریت جهادی گام بردارند، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ سه توصیه مهم راهبردی در جهت‌گیری اصلی برای فعالیت دولت جدید بود را مشخص کردند.

وی ابراز داشت: پرداختن به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، تعامل گسترده با دنیا، حضور مقتدرانه در برابر سلطه ظالمان دنیا، جمله این توصیه‌های مهم مقام معظم رهبری بوده است، علت اصلی نام گذارهای سال‌های اخیر از سوی مقام معظم رهبری با عناوینی در حوزه اقتصاد مقاومتی، حاکی از دغدغه ایشان در این زمینه است.

امام جمعه ایلام در پایان تصریح کرد: شعار امسال که اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال نام‌گرفته است، اولویت اقدام دولت را در این زمینه مشخص کرده است، ضرورت داشتن روحیه کار جهادی و انقلابی از دیگر توصیه‌های ایشان بود که همواره به‌عنوان نسخه‌ای برای درمان دردهای کشور گوشزد کرده‌اند و به‌طورقطع تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی کشور تفکر انقلابی، مدیریت جهادی راه‌حل مشکلات اقتصادی است.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code