کدخبر : 1124
جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه :

حفظ و تداوم نظام اسلامی یکی از دغدغه های امام امت بود

یکی از مصادیق بارز نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن مقابله با اندیشه‌های فکری امام راحل در داخل کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی این شهر اظهار داشت: یکی از مصادیق بارز نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن مقابله با اندیشه‌های فکری امام راحل در داخل کشور است.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های امام امت پس از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی حفظ و تداوم انقلاب و استمرار نظام اسلامی است. دشمنان انقلاب بعد از رحلت امام در چهاردهم خردادماه سال ۶۸ در شرایط حساس با تحلیل‌های غلط بر این باور بودند که پایان عمر امام، پایان کار انقلاب اسلامی نیز رقم خواهد خورد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه تدبیر و دوراندیشی امام راحل برای احیای نظریه ولایت فقیه و تثبیت آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی بر فرضیات و تحلیل‌های غلط دشمنان خط بطلان کشید، گفت:  ساعاتی پس از ارتحال ملکوتی امام با وجود فقدان جانسوز آن عزیز مجلس خبرگان در اقدامی انقلابی و حرکتی مدبرانه و به هنگام آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را به عنوان رهبر جدید و جانشین امام معرفی کرد.

خطیب جمعه ایلام خاطر نشان کرد: حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع پیکر مطهر امام و حمایت بی‌دریغ از انتخاب مقام معظم رهبری مهر تائیدی بر انتخاب بجا و شایسته مجلس خبرگان رهبری بود. در نظام جمهوری اسلامی نقش رهبری کلیدی و بنیادین است، سیاست‌های کلان نظام را بر اساس دستو.رات دین مقدس اسلام با قاطعیت و رعایت تقوی عملیاتی می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی در ادامه با اشاره به فصل الخطاب بودن رهبری و اینکه مشکلات دولت و سایر قوا به دست ایشان حل خواهد شد، عنوان کرد: او حقیقت را برای مردم روشن و توطئه‌های دشمنان را بر ملا می‌کند، به مردم امید می‌دهد و از تمامیت انقلاب در مقابل توطئه‌گران دفاع می‌کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در طول بیست و شش سال گذشته سکاندار کشتی انقلاب با وجود توفان‌های تند سیاسی در منطقه و جهان و فتنه‌های داخلی، انقلاب را به سلامت به ساحل نجات هدایت کرد.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگر از سخنانش به قیام ۱۵ خرداد اشاره کرد و افزود: قیام خونین ۱۵ خرداد ۴۲ نقطه عطفی در تاریخ معاصر و یادگاری از پیوند معنوی توده‌های عظیم مردم با مرجعیت دینی است. قیام ۱۵ خرداد واکنشی از احساسات عمیق مذهبی ملت ایران و نمایشی از به پاخاستن مردمی بود که می‌خواستند ظلم و ستم در کشور ایران ریشه‌کن شود.

وی خاطر نشان کرد: آموزه‌های ماندگار امام راحل مهم‌ترین عامل مصونیت انقلاب از انحرافات و جلوگیری از نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن است. نقش و جایگاه مردم و عامل دیگر مصونیت انقلاب از انحرافات و جلوگیری از نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی در بخش پایانی به موضوع اشاعه بدحجابی پرداخت و تاکید کرد: اشاعه فرهنگ بدحجابی در جامعه از مولفه‌های نفوذ فرهنگی دشمن است.

وی گفت: متاسفانه بدحجابی و بی‌حجابی به سرعت در محافل عمومی در بازار و خیابان در حال توسعه است و قطعا عامل اساسی در ترویج این فرهنگ کوتاهی و مسامحه برخی دستگاه‌های فرهنگی کشور و برگزاری کنسرت‌ها و جشن‌ها خصوصا پس از پیروزی یکی از نامزدها در انتخابات و برپایی متینگ‌های مختلط و حضور دختران و بانوان با زشت‌ترین وضع و رقص و پایکوبی در هفته‌های گذشته بدحجابی و بدحجابی را به اوج خود رسانید.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code