کدخبر : 1009
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳
فاقددیدگاه
نماینده ولی فقیه در ایلام:

ایلام نیازمند احداث و ساخت حوزه جامع است

طلاب عراقی بواسطه امکاناتی که در ایران وجود دارد طالب ادامه تحصیل دادن در ایران هستند که احداث حوزه جامع می تواند کمک بسیار خوبی باشد برای آنها.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امروز در دیدار با آیت غروی عضو ارشد شورای عالی حوزه های علمیه ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر اظهار داشت: استان ایلام از ظرفیت بسیار بالایی از جوانان داوطلب حوزه برخوردار است و نیاز به توجه ویژه مسؤولان حوزه دارد.

وی افزود: حوزه ها زمانی می توانند کاربردی بشوند که ما یک طلبه متخصص تربیت بکنیم و اینکه طلبه متخصص تربیت کردن در حوزه های مختلف، از ضرورت های امروز است.

نماینده ولی فقیه در ایلام با اشاره به گسترده بودن دامنه علم و نیازمندیهای فراوانی که در جامعه وجود دارد گفت : دیگر با مسائلی مانند فقه و اصول به تنهایی نمی شود پاسخگوی همه نیاز های جامعه بود، هر چند فقه و اصول به عنوان مبنا و پایه محسوب می شود و بکوشیم تخصص در رشته هایی که مورد نیاز جامعه است را ایجاد کنیم.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: قطعا یکی از نیازهای استان ایلام احداث و ساخت حوزه جامع است که نیاز به اهتمام ویژه از سوی مسؤولان اجرایی حوزه های علمیه دارد.

وی با بیان اینکه ایلام به واسطه بیشترین مرز با کشور عراق و وجود مرز بین المللی مهران که امن ترین مرز است، گفت: طلاب عراقی بواسطه امکاناتی که در ایران وجود دارد طالب ادامه تحصیل دادن در ایران هستند که احداث حوزه جامع می تواند کمک بسیار خوبی باشد برای آنها.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی در پایان از حضور اعضا عالی شورای حوزه علمیه آیت الله غروی و همراهان ایشان ححج اسلام نواب و اخویان تشکر کرد و خواستار در اولویت قرار گرفتن مطالبات اساتید و طلاب حوزه های علمیه ایلام شد.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code