کدخبر : 1139
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه :

ضربت ذوالفقار انتقام خون شهدای حادثه تروریستی تهران بود

ضربت ذوالفقار و موشک‌باران مقر فرماندهی و رهبران داعش انتقام خون پاک شهیدان و واکنش به تحریم موشکی و اخطار به حامیان داعش و حاکمان سبک مغز آل سعود بود که با دم شیر بازی نکنید.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر در مصلی، اظهار داشت: ضربت ذوالفقار و موشک‌باران مقر فرماندهی و رهبران داعش انتقام خون پاک شهیدان و واکنش به تحریم موشکی و اخطار به حامیان داعش و حاکمان سبک مغز آل سعود بود که با دم شیر بازی نکنید.

وی افزود: پیام فرمانده کل قوا، پاسخ قاطع و کوبنده ایران به تحریم‌های جدید آمریکا و انتقام‌گیری از تروریست‌ها بود، که بدانند تکرار اقدامات تروریستی در خاک ایران پاسخی در تراز بالاتر ایران را به دنبال خواهد داشت. پیام دیگر اقدام موشکی به مرکز تجمع تکفیرهای داعش به تیم مذاکره کننده هسته‌ای بود که نباید همان کاری که با برنامه موشکی ایران بکند که با برنامه هسته‌ای کرد، یعنی ایجاد شکاف و تفرقه دربین افکار عمومی.

امام جمعه ایلام خاطر نشان کرد: عملیات انتقام جویانه سپاه انقلاب اسلامی هم مجازات سخت گروهک‌های تکفیری داعش بود و پیام اقتدار به کشورهای آمریکا و رژیم صهیونیستی، آل سعود بود که هرگز قادر نیستند در برابر ضربات کوبنده نیروهای مسلح ایران مقاومت کنند چرا که اقتدار موشکی ایران سبب غرور ملی و مایه افتخار هر ایرانی انقلابی و با بصیرت است.

خطیب جمعه ایلام در ادامه سخنان خود به وضع جدید تحریم ها علیه ایران توسط سنای آمریکا اشاره کرد و گفت: تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تیر خلاص به برجام و نتیجه انفعال در برابر طرف غربی و در تضاد با شروط نه گانه رهبری و نتیجه ضعف دستگاه دیپلماسی در احقاق حقوق ملت ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی عنوان داشت: برجام نتوانست تحریم‌های هسته‌ای در حوزه اقتصادی و بانکی را تعلیق سازد، همچنین نتوانست ایران را از تحریم‌های جدید مصون دارد. با توجه به اینکه رئیس جمهور جدید آمریکا نشان داد که به هیج معاهده و پیمان بین‌المللی پایبند نیست و برای برهم زدن آنها با نمایندگان سنا و کنگره بر زیر تمام معاهدات می‌زند و ایران را تحت بیشترین تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی قرار می‌دهد. دولت یازدهم در سیاست خارجی با شعار تعامل با سازمان‌های بین‌المللی و افراط و پافشاری افراط گونه‌ای نیز بر برجام نه تنها دست‌آورد مثبتی برای کشور نداشته است بلکه بر اثر عقب نشینی از اصول و مبانی اسلام و انقلاب و نشان دادن ضعف رژیم آمریکا را گستاخ‌تر کرده است.

امام جمعه ایلام در ادامه به واژه اتش به اختیار اشاره کرد و بیان داشت: واژه آتش به اختیار که توسط رهبر حکیم انقلاب در جمع دانشجویان عنوان شد، به معنای انقلابی عمل کردن و نشان دادن چهره تابناک انقلاب است. امروزه بزرگترین خطر برای انقلاب اسلامی نفوذ جریان‌های غرب‌گرا و همسو با سیاست‌های استعماری در عرصه‌های مختلف سیاستی، امنیتی به ویژه فرهنگی که همواره در تلاش هستند تا در مراکز حساس فرهنگی دانشگاهی و تصمیم گیری‌های کلان فرهنگی و تربیتی با چهره خیرخواهی و اصلاح طلبی برنامه‌های مخرب آموزشی را به نسل جوان منتقل کنند، قطعا جامعه دانشگاهی و نیروهای سیاسی نمی‌توانند در مقابل آنها بایستد و توطئه آنها را خنثی کند.

وی با مساله روز قدس پرداخت و عنوان داشت: شمارش معکوس برای پایان یافتن و فرو پاشی رژیم صهیونیستی با وجود حمایت گسترده آمریکا و انگلیس آغاز شده است. روز جهانی قدس روز مبارزه جدی با آمریکاست. موشکباران داعش توسط سپاه پشتوانه رزمندگان مقاومت فلسطین است، روز جهانی قدس روز فریاد مسلمانان و آزادگان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین روز لبیک به فرمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است. روز قدس یادآور آرمان و هدف بزرگ جهان اسلام است و باز پس‌گیری قدس از رژیم کودک‌کش صهیونیستی است چرا که اشغال قدس لکه ننگین که ملل آزاده و ومسلمانان جهان را آلوده کرد و مانند غده سرطانی در دیگر امت اسلامی خودنمایی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در ایلام یادآور شد: مثلث شوم استکبار جهانی، صهیونیسم  بین‌الملل و وهابیت تکفیری به پرچمداری رژیم آمریکا درصدند با ایجاد هیاهو و اختلاف مسئله اصلی جهان اسلام که آزادسازی فلسطین از رژیم صهیونیستی است به فراموشی سپرده شود.

وی با اشاره فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی از نهادهای مهم در عرصه تبلیغ دین و معارف اهل بیت است. تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی توسط امام راحل بود و قطعا تاسیس این نهاد مقدس در راستای ساماندهی تبلیغات اسلامی و نشر معارف اهل بیت با حضور فضلا و روحانیون و حوزهای علمیه به ویژه حوزه علمیه قم بود که در طول ۳۹ سال عالی‌ترین جلوه تبلیغات اسلامی به نمایش گذاشته شد.

خطیب جمعه ایلام خاطر نشان کرد: قوه قضاییه جمهوری اسلامی براساس قانون اساسی مستقل، عدالت گستر و کارآمد و اثرگذار در تمام عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی کشور شکل گرفته است، این دستگاه دارای ویژگی‌های مهم وبزرگی است، در دسترس و مورد اعتماد همه جامعه بوده و قوه قضائیه با ارتقاء فرآیندها و تشکیلات خود و تلاش برای اصلاح قوانین دسترس آسان در برابر همه افراد جامعه به عدالت فراهم کرده است.

وی افزود: دستگاه قضایی ملجا عدالت خواهی واعتماد همه افراد جامعه است، مردم با احساس امنیت حق خود را مطالبه می‌کنند، بالاخره قوه قضائیه پاسدار حقوق جامعه و بسترهای لازم برای از بین بردن تعدی و تجاوز به حقوق عامه انجام خواهد داد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی در پایان به زندگی شخصیت چمران پرداخت و ابراز کرد: شهید چمران نمونه یک عارف کامل علم دانش پارسایی جهاد شهادت و شاگرد مکتب امام علی و مالک اشتر جنوب لبنان و حمزه کربلای خوزستان و سردار سرافراز  میدان‌های سخت و دشوار بود، زندگی پرحادثه و سراسر تلاش و ایثار عشق و فداکاری در راه انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل داشت./۸۷۹

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code