کدخبر : 1217
جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
فاقددیدگاه
در خطبه های نماز جمعه:

استقلال سیاسی و اقتدار نظام اسلامی در گرو مقابله با آمریکا است

گفتمان امام راحل و انقلاب اسلامی و رهبری طی چهار دهه مبارزه مستمر باسیاست‌های استعماری کاخ سفید و هم‌پیمانان آن است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، ظهر امروز  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در جمع نمازگزاران ایلامی، اظهار کرد: گفتمان امام راحل و انقلاب اسلامی و رهبری طی چهار دهه مبارزه مستمر باسیاست‌های استعماری کاخ سفید و هم‌پیمانان آن است.

وی، بابیان اینکه صدای آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی سراسر جهان به‌ویژه جهان اسلام را تحت تأثیر شکفت انگیز خود قرار داده است، افزود: ریشه دشمن آمریکا با ملت ایران در این مسئله است که آمریکا به‌شدت نگران نفوذ انقلاب در منطقه و به‌ خطر افتادن منافع حیاتی سیاسی، اقتصادی و امنیتی خود در منطقه حساس خاورمیانه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام، یادآور شد: قرائن و شواهد فراوان حاکی از این واقعیت است که آمریکا در پیشبرد اهداف سیاسی و نظامی خود با حضور ایران در جهان و منطقه ناکام بلکه شکست‌های پی‌درپی مواجه شده و نمونه روشن آن شکست بسیار سنگین در لبنان، سوریه، عراق و یمن است.

امام‌جمعه ایلام، بابیان اینکه به اذعان دوست و دشمن برنده اصلی و پیروز این جنگ نابرابر ایران و بازنده اصلی آمریکا و رژیم اسرائیل و آل سعود است، گفت: ایران توانست آمریکا را در سیاست‌های راهبردی خود در منطقه متحمل بزرگ‌ترین شکست‌ها نماید.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی، بیان کرد: لذا ملت بزرگ ایران همواره و رژیم فاسد آمریکا را دشمن شماره یک خود می‌داند و بی‌اعتمادی به آمریکا در عرصه‌های مختلف را به دستگاه‌های دیپلماسی و دولت‌مردان گوشزد نموده است.

وی، با تأکید بر اینکه آمریکا تاکنون در حدود ۱۸ مورد نقض برجام داشته است، گفت: خوشبختانه توافق هسته‌ای و برجام گر چه هزینه سنگین و خسارت‌های بزرگی برای کشور داشت، اما بی‌اعتمادی مسئولان دولتی را به آمریکا عمیق‌تر نمود.

خطیب نماز جمعه ایلام، ابراز کرد: باقی ماند بر برجام تا زمانی لازم است که برای ما منافعی داشته باشد، وقتی می‌بینیم برجام در زمینه اقتصادی اتفاق خاصی برای ایران رقم نزده و منافعی هم برای ما نداشته است، باید تصمیم درستی در این زمینه گرفته شود.

امام‌جمعه ایلام، بابیان اینکه مواضع اخیر رئیس‌جمهور پیرامون عدم اعتماد به آمریکا گرچه دیرهنگام بود اما آن را باید به فال نیک گرفت، افزود: اگر این مواضع و سخنان رئیس‌جمهور محترم پس از امضای برجام و بدعهدی‌های مکرر در طول اجرای برجام اتخاذ می‌شد، به‌طورقطع آمریکایی‌ها عقب‌نشینی می‌کردند.

وی، تصریح کرد: اگر برخورد قاطع و انقلابی صورت می‌گرفت، آمریکا خود را پیروز نهایی بعد از توافق هسته‌ای و برجام قلمداد نمی‌کرد و ای‌کاش مواضع دولت از ابتدای اجرای برجام انقلابی و قاطعانه بود.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی، بابیان اینکه احساس ناامیدی و عدم توانایی و نادیده گرفتن شعار ما می‌توانیم مهم‌ترین راهبرد دشمن در میان دانشجویان است، یادآور شد: خطری که جریان ارزشی را تهدید می‌کند نفوذ فرهنگی و القای شعار ما نمی‌توانیم و اینکه برای پیشرفت کشور در عرصه‌های علمی باید با کشورهای غربی به‌ویژه رژیم آمریکا روابط فرهنگی و اقتصادی برقرار کنیم.

امام‌جمعه ایلام، گفت: این القائات پس از برجام در میان جریان‌های اصلاح‌طلب و طرفدار برقراری روابط با غرب به اوج خود رسید، درحالی‌که برخلاف این روش، امروز توانمندترین مجموعه‌هایی که در دانشگاه‌ها حضور دارند نیروهای ارزشی هستند که در طول تاریخ دانشگاه‌ها هیچ‌گاه این توانمندی در دانشگاه‌ها نبوده است.

خطیب نماز جمعه ایلام، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، تصریح کرد: نمایش بزرگ‌ترین تجمع شیعیان جهان در اربعین باعث وحشت نظام سلطه، آمریکا و ارتجاع عرب و رژیم صهیونیستی گردید.

وی، ابراز کرد: سانسور خبری عظیم‌ترین راهپیمایی و شورانگیزترین حماسه یعنی اربعین حسینی در جوار حرم مطهر سید و سالار شهیدان حاکی از بغض و کینه دشمنان اسلام و اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) و جهان تشیع است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی، در پایان با تأکید بر اینکه راهپیمایی بین‌المللی اربعین حسینی، لبیک به ندای عدالت‌خواهی و استکبارستیزی سالار و سرور شهیدان حضرت امام حسین (ع) است، خاطرنشان کرد: همایش اربعین با ابتکار رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و پشتیبانی مرجعیت عالی عراق آیت العظمی سیستانی برای تقویت وحدت و نمایش وحدت و همبستگی امت اسلامی است.

امتیاز:
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*

code